/ Kachlová kamna /

Kachlová kamna

Kachlová kamna jsou v interiéru nepřehlédnutelná. Většina lidí je má stále spojené spíše se zámeckými komnatami. Dnes se však ve stále větší míře prosazují do moderních interiérů.

Výhody a nevýhody kachlových kamen ve srovnání s krbem:

Jedinou nevýhodou je cena. Kachlová kamna jsou o něco dražší. Keramika byla vždycky drahá – za Rakouska-Uherska, za první republiky i v současnosti. Spíš jde o to, jaký vztah k tomu topidlu máme. U kachlových kamen si musíme uvědomit, že jde o investici pro několik generací. Když dnes přijdeme na zámek, můžeme tam vidět kachlová kamna, která sloužila generacím už dávno zesnulých uživatelů.

Jedna z mnoha výhod: na rozdíl od krbu, který po vyhasnutí přestane hřát, Vám kachlová kamna budou vydávat teplo ještě dvanáct hodin poté, co jste přestali topit.

Tvar kachlových kamen:

Hladký kachel méně vyzařuje do prostoru. Kachel vytvarovaný kalichovitě dovnitř má větší plochu a tím pádem může vyzařovat i více tepla. Obecně to však nepředstavuje žádný problém. Máme-li hladší stěny, můžeme to kompenzovat tím, že přidáme na ploše. Rozhodující je spíše design, to, co se zákazníkovi líbí.

Nejvhodnější palivo pro kachlová kamna:

V každém případě vyschlé dřevo s 15 – 20% vlhkostí. Ideální je dub nebo buk, ale můžeme použít i měkké dřevo – borovici či smrk, musíme však počítat ve srovnání s tvrdým dřevem s větší spotřebou. Lze použít i lisované ekobrikety. Účinnost topení vyschlým tvrdým dřevem je kolem pětaosmdesáti procent.

Kachlová kamna se vyrábějí v různých provedeních, nabízíme výrobky renomovaných zahraničních i domácích firem.

Zde Vám nabízíme ukázky našeho sortimentu:

  • Regina, kachlová kamna s teplovodním výměníkem, ABX, spol. s r.o.
  • Marina, kachlová kamna s teplovodním výměníkem, ABX, spol. s r.o.
  • Bavaria – rovný sokl, kachlová kamna s teplovodním výměníkem, ABX, spol. s r.o.
  • Kaledonie, kachlová kamna s teplovodním výměníkem, ABX, spol. s r.o.
  • Karelie – kachlový sokl, kachlová kamna s teplovodním výměníkem, ABX, spol. s r.o.
  • Glasgow – kachlová pec, ABX, spol. s r.o.
  • Sporák velký – ABX, spol. s r.o.
 
Fotky Zobrazit obrázek - Kachlová kamna Zobrazit obrázek - Kachlová kamna Zobrazit obrázek - Kachlová kamna Zobrazit obrázek - Kachlová kamna Zobrazit obrázek - Kachlová kamna Zobrazit obrázek - Kachlová kamna Zobrazit obrázek - Kachlová kamna